Інформація Коментарі (0)
Орлеанська діва
Орлеанська діва - Вольтер
Поема
Автор: Вольтер
Написано: 1775 року
Твір додано: 22-10-2021, 15:23

Завантажити:

Вольтер увійшов в історію не лише як видатний французький письменник і філософ доби Просвітництва, а й як "людина, що сміється". Для нього не існувало заборонених тем і недоторканих осіб. Стверджуючи, що хороші всі жанри, окрім нудного, Вольтер відав належне мало не всім "веселим" жанрам, і одним з найвищих досягнень його творчості є сатирична поема "Орлеанська діва". У ній ви не знайдете задокументованих фактів з життя французької національної героїні і католицької святої, навпаки -- автор кидає виклик солодкавій манірності церковних життєписів та державницькому офіціозові. Його Жанна - втілення життєлюбного гальського духу, а пригоди її та її супутників швидше нагадують лицарський роман, як би ми сказали нині - "авантюрне фентезі". Водночас автор, прикриваючись казковими реаліями, висміює багатьох відомих людей минулого та своїх сучасників.
Ця книга впродовж століть входила до різноманітних переліків заборонених книг і водночас, - до списків обов'язкового читання людей освітчених та вільнодумних. У чудовому перекладі М. Рильського вона видавалась і в Україні. "Орлеанську діву" вивчають в університетах студенти в межах курсу історії літератури. Однак ми все ж НЕ РЕКОМЕНДУВАЛИ б її для прочитання особам, що не досягли 16 років.
Підсумуємо ж наше повідомлення словами самого автора : "...книжечка ця - чудесні ліки проти тяжких настроїв,... і коли б ми зробили суспільності лише цю послугу, - ми й тоді б думали, що не змарнували свого часу."
Що ще подивитися