Інформація Коментарі (0)
Михайло Гаврилко: і стеком, і шаблею
Михайло Гаврилко: і стеком, і шаблею - Роман Коваль
Нарис
Написано: 2012 року
Твір додано: 22-10-2021, 15:26

Завантажити:

Чи школярі та студенти України знають, хто такий Михайло Гаврилко? Чи знають про нього історики, мистецтвознавці, професори, академіки, генерали, журналісти чи народні депутати України? Мабуть, уперше чують. А це ж видатний наш скульптур, художник, поет, вояк, якого 1920 року спалили в топці локомотива червоноармійці.
20 літ минуло від дня проголошення незалежності України, за яку він поклав своє життя, а чи вшановано його подвиг? Чи знято про нього фільм, чи названо його іменем вулилиці та площі, чи складаються на його честь пісні? Чи поставлено йому пам'ятник або меморіальну дошку? А він відкривав перші українські пам'ятники Тарасові Шевченку в Прикарпатті, на Буковині та рідній Полтавщині, воював за Україну як січовий стрілець, сірожупанник, повстаньский отаман!
Книга "Михайло Гаврилко: і стеком, і шаблею" частково змиває вину українського народу за своє безпам'ятство, бо вертає із забуття цього шляхетного чоловіка, геніального митця, вояка і творця українського війська, духовного нащадка Тараса Шевченка та Святослава Завойовника
Що ще подивитися